Segunda-feira, 27/6/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

A lejohet agjërimi pa ngrënien e syfyrit?

A lejohet agjërimi pa ngrënien e syfyrit?

 

 

A lejohet agjërimi pa ngrënien e syfyrit?

Po lejohet agjërimi edhe pa ngrënien e syfyrit, por agjëruesi/a nuk duhet ta neglizhojë këtë vakt, sepse Zoti e ka bërë të bereqetshëm dhe ky vakt gjithashtu i jep energji trupit në rezistencën ndaj agjërimit.

” Çohuni në syfyr sepse vertete në syfyr ka begati-bereqet ”

Muhamedi alejhi selam

 

(Visited 342 times, 1 visits today)