Domingo, 26/6/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

A jeni duke kërkuar për një shtesë natyrore që rrit energjinë tuaj, ul yndyrën në gjak dhe ndihmon trupin te pastrohet nga metalet e rënda?

A jeni duke kërkuar për një shtesë natyrore që rrit energjinë tuaj, ul yndyrën në gjak dhe ndihmon trupin te pastrohet nga metalet e rënda?

A jeni duke kërkuar për një shtesë natyrore që rrit energjinë tuaj, ul yndyrën në gjak dhe ndihmon trupin te pastrohet nga metalet e rënda? Nëse është kështu, atehere alga e quajtur chlorella është pikërisht ajo që ju duhet.
Chlorela është superushqim e pasur me fitonutrientë, duke përfshirë aminoacidet, klorofil, beta-carotene, kalium, fosfor, biotin, magnez dhe vitamina B-kompleks.
Çfarë janë metalet e rënda?
Nëse keni mbushje në dhëmbët tuaj, jeni vaksinuar, keni qenë të ekspozuar ndaj rrezatimit, ju mund të keni metale të rënda në trupin tuaj. Është e rëndësishme për shëndetin e gjithsecilit të pastrohet trupi nga metalet e rënda dhe toksinat.
Një nga përfitimet më të rëndësishme shëndetësore të Chlorellës është se ajo largon edhe toksinat më kokëfortë që jetojnë në trupin tonë, të tilla si uraniumi, dhe pengon që të riabsorbohet. 

(Visited 210 times, 1 visits today)