Quarta-feira’, 6/7/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

A janë të shëndetshme kokoshkat ?

A janë të shëndetshme kokoshkat ?

Kokoshkat

Sipas studimeve kokoshkat në bazë të përgatitjes së tyre shfaqet dhe ndikimi në organizmin tonë. Kokoshkat janë të ngarkuara me sheqer, kripë dhe yndyrë.
Në formën e tyre bazike,kokoshkat nuk janë të këqija për ju, por varet më vonë nga mënyra si prodhohen, a përdoret ajër i nxehtë apo vaj dhe llojet e shijeve që prodhuesit i shtojnë.
Kokoshkat në formë bazike janë të pasura me vitamina, minerale, fibra, magnez dhe hekur. Një studim i bërë në Shtetet e Bashkuara tregon qëkokoshkat përmbajnë antioksidantë po aq të fuqishëm sa frutat e perimet.
Ndërkohë nëse do të flasim për kokoshkat që shpërndahen në kinema, përmbajnë shumë kalori dhe janë të mbushura me kripë e sheqer.

(Visited 188 times, 1 visits today)