Domingo, 13/6/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

A e keni ditur?

A e keni ditur?

depresioni agjerimi
-Shëroje depresionin me agjërim

Studime të reja vërtetojnë një rol jashtëzakonisht të madh të agjërimit në largimin e depresionit dhe qetësimin e qendrave që kanë aktivitet të shtuar në tru.
E kur barërat dhe hapat e ndryshëm dështojnë në shërimin e sikleteve dhe problemeve kronike të zemrës, gjejmë agjërimin tek luan një rol të madh në lehtësimin e dhimbjeve dhe problemeve të ndryshme psikike.

-Agjërimin rrit fuqinë e trurit

Agjërimi është sikur magjia! A ke tentuar ndonjëherë të
perfeksionosh njohuritë tua dhe të bëhesh dinamik? Ky është
agjërimi, mjeti më i suksesshëm në aktivizimin e qelizave të
trurit, riprogramimin e tyre dhe shtimin e fuqisë për punë dhe
shpikje. Kjo të ndihmon të ngadhënjesh mbi veten tënde, ta
shton vullnetin dhe mundësitë t’i bën sa më perfekte.

(Visited 84 times, 1 visits today)
Top