Quarta-feira’, 6/7/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

A e ke ditur kete per syrin e keq (mesyshin) ? Duhet ta dish patjeter per keto 10 gjera

A e ke ditur kete per syrin e keq (mesyshin) ? Duhet ta dish patjeter per keto 10 gjera

A e ke ditur kete per syrin e keq (mesyshin) ? Duhet ta dish patjeter …

A e ke ditur ?

  1. Syri i keq nuk te godet vetem per bukuri
  2. Syri i keq nuk godet vetem femijet por edhe te rriturit
  3. Me rruzat e kaltra nuk mund te ruhesh nga syri i keq
  4. Nga syri i keq ruhesh dhe sherohesh me lutje profetike
  5. Syri i keq shkakton semundje shpirterore dhe fiziologjike
  6. Hasedi (smira) eshte me i rrezikshem se syri i keq
  7. Syri i keq godet njeriun,gjerat materiale si dhe kafshet
  8. Nga syri i keq mund te goditesh prej pothuajse cdo person, por mund te goditesh edhe nga xhinet dhe kafshet
  9. Dallimi ndermjet hasedit dhe mesyshit eshte se hasedi eshte urrejtje ndaj personit ta caktuar ndersa mesyshi eshte mahnitje ndaj viryteteve te ndonje personi, qe te dyja jane te rrezikshme dhe vdekjprurese ne shume raste
  10. Syri i keq trajtohet nga rukjegjit dhe me lutje profetike dhe kuranore ,ndersa dem te madh te sjell nese mendon se mund te sherohesh ne tyrbe,kishe,kryq,rruza te kaltra,hajmalija apo gjera te dyshimta./mjeksiaislame/
(Visited 500 times, 1 visits today)