Quinta-feira, 27/6/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

A e ke ditur ? InteresanteA e ke ditur ? Interesante

Është vërtetuar shkenctarisht se pështyma,djersa, kimet e flokëve,
thonjët dhe gjaku përqojnë impulse të veçanta nga trupi i njeriut edhe nëse ato ndahen nga trupi.
Për këtë arsye, magjistarët i përdorin shpesh thonjët dhe kimet e flokëve në procesin e magjisë,
qe përmes exhinve t’i shkaktojnë sëmundje atij qe i është bërë magji.

Abdullah Sed han

(Visited 192 times, 1 visits today)
Top