Sábado, 6/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

A e ke ditur ?

A e ke ditur ?

12096193_1675976302681867_1196767461954127358_n

Pejgamberi sal Allahu alejhi we selam ka thënë se një burrë i dha ujë një qeni të etur, ndaj dhe Zoti ia fali gjynahet. Profeti Muhamed është pyetur: “O i dërguari i Allahut a shpërblehemi ne për mirësinë ndaj kafshëve?” Ai u përgjigj: “Njeriu shpërblehet për çdo mirësi që i bën çdo krijese.”
Buhariu dhe Muslimi

(Visited 59 times, 1 visits today)
Top