Domingo, 25/8/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

A e dini se?! Kur pini ujë …

A e dini se?! Kur pini ujë …

A e dini se?!

– Kur pini ujë duke qëndruar ulur, prej trupit tuaj largohen të gjitha mbetjet e dëmshme, veçanërisht ato që shkaktojnë gurët në veshka.

– Pirja e ujit tre herë ka këtë dobi:
Sa herë që pi ujë me ndërprerje për të marrë frymë, trupi merr oksigjenin dhe jep insulinën e cila e mbron atë (trupin) nga sëmundja e diabetit.

Përhapeni këtë informacion me qëllim ripërtëritjen e traditës së Pejgamberit (a.s)!

(Visited 424 times, 1 visits today)
Top