Quinta-feira, 19/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

A e dini çfarë rreziku ka nga mbidoza e kafesë?

A e dini çfarë rreziku ka nga mbidoza e kafesë?

Sipas mjekëve, sasia e madhe e kafeinës që pi njeriu në ditë mund të ketë efekte të rëndësishme në organizëm.

Kafeina e tepërt mund të intoksikojë dhe kjo bëhet shkak për disa pasoja në organizmin tone, sic mund te jene:

1- Shtim i rrahjeve të zemrës
2- Djegie të stomakut
3- Ankth dhe të dridhura
4- Dehidratim
5- Hipertension
6- Haluçinacione
7- Migrenë
8- Urinim të shpeshtë
9- Probleme me përqëndrmin
10- Koma

(Visited 131 times, 1 visits today)