Segunda-feira, 23/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

A e di se ke kam baba une?

A e di se ke kam baba une?

Njehere, dikush prej pabesimtareve te Mekkes qendroi para Omer ibn Hattabit dhe i tha:
” A e di se ke kam baba une? Babai im eshte filani, gjyshi im eshte filani, stergjyshi im eshte filani dhe gjyshi im i larget eshte filani. ” – duke u mburrur me prejardhjen e tij.

Pasi e degjoi, Omeri ia ktheu:
” A ke degjuar per dike qe quhet Jusuf? Ai ishte profet, babai i tij ishte profet, gjyshi i tij ishte profet dhe stergjyshi i tij ishte profet… ”

(Visited 83 times, 1 visits today)