Domingo, 22/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

8 Gjërat e çuditshme që ndodhin në gjirin kur jeni shtatzënë

8 Gjërat e çuditshme që ndodhin në gjirin kur jeni shtatzënë

8 Gjërat e çuditshme që ndodhin në gjirin kur jeni shtatzënë

1-Rritet numri i gjoksit. Sapo fillon java e pare e shtazenise fillon rritja e gjokstit dhe ai do te rritet dy deri 3 here nga madhesia qe ishte.

2-Trupi fillon te shtoje kilogram prej indeve te gjirit. Ne fakt 1- 1.5 kg te peshes tuaj gjate shtatezanise vjen nga shtimi I gjendrave te qumeshtit ne gji.

3-Thithkat dhe areolat zmadhohen dhe behen me te errata. Si pasoje e rritjes se estrogjenit dhe progresteronit ndryshon ngjyra e majes se gjirit gjate 3mujorit te dyte.

4-Dhe gjithashtu rritet ndjeshmeria e gjinjve. Gjate 3 mujorit te pare te shtatezanise shumica e femrave perjetojne nje rritje te ndjeshmerise se thithkave

5- Ne fakt cdo gje do te jete me e bute. Gjithnjte e ndjeshem dhe te bute jane shenja paresore e te qenurit shtatezanise

6-Gjinjte mund tju kruhen. Gjate 3 mujorit te 3 kokat e gjirit mund te jene te thate, te ashper dhe mund te zhvillojne nje lloj ekzeme. Ne kete faze perdoren kremerat per ti zbutur .

7-Duket sikur kane ndryshuar. Zakonisht pas muajit te 3 mund te vereni ndryshim ne pamje te gjinje, duke filluar me daljen dhe dukjen e

8-Gjinjte fillojne te leshojne leng. Ndoshta nuk pritet aq heret duke qene se mendoni qe del pas lindjes por kulloshtra shfaqet qe pas javes se 16 ne forme e nje lengu te verdhe qe fillimisht nuk dallohet si e tille.

(Visited 254 times, 1 visits today)