Quarta-feira’, 18/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

7 arsye pse nuk duhet te konsumoni sheqer

7 arsye pse nuk duhet te konsumoni sheqer

7 arsye pse nuk duhet te konsumoni sheqer (ketu e kam fjalen per sheqer te rafinuar, sheqerin e bardhe). Kjo nuk do te thote qe nuk duhet te hani sheqer, sepse trupi ka nevoje per karbohidrate, per sheqerna, por duhet te perdorni format e saj natyrale sic eshte mjalti, stevia, sheqeri i frutave dhe ai kaf.
– Sheqeri nuk eshte ushqim
– Sheqeri ju shendosh
– Sheqeri ju ben nervoz
– Sheqeri shkakton probleme me diabet, veshka dhe zemer
– Sheqeri ju demton dhembet
– Sheqeri dobeson sistemin imunitar
– Dhe me e rendesishmja per ne femrat, sheqeri KRIJON RRUDHAT!

(Visited 244 times, 1 visits today)