Quinta-feira, 23/1/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

6 Shenjat që tregojnë se jeni gati për një fëmijë tjetër

6 Shenjat që tregojnë se jeni gati për një fëmijë tjetër

Ju jeni fiksuar me foshnjat e njerëzve të tjerë
Nëse e gjeni veten duke u marrë me fëmijët përqark jush në kafene, ju duhet të pranoni nevojën për të bërë një fëmijë tjetër. Vetëm mos harroni kur bebi fillon të bërtas … sepse siç e dini mirë në këtë pikë, nuk ka vetëm buzëqeshje.

Ju keni njerëz që do ju ndihmojnë
Duhet një fshat. Dhe juaji është i populluar me disa banorë mjaft të mahnitshëm. Dadoja: e disponueshme.Vjehrra: e disponueshme. Mbështetja është çelësi për planet e zgjerimit të familjes.

Ti mund ta përballosh ekonomikisht
Sigurisht, mund të keni nevojë të harxhoni disa nga kursimet e Disney apo fondin e kolegjit, por jeta familjare është me sakrificave, apo jo?

Ju i pranoni ndryshimet fizike
Edhe pse tu deshën dy vjet e gjysmë për të sjellë trupin dhe trurin tuaj përseksperiencë.

Burri juaj do një fëmijë tjëtër gjithashtu
Ohhh e drejtë, ai duhet të jetë në një mendje me këtë vendim. Në fund të fundit, privimi i gjumit, koha e banjës janë një biçikletë e ndërtuar për dy.

Fëmija juaj i madh është duke u lutur për një vëlla apo motër
Të kesh një vëlla apo motër të vogël do të bëje mrekulli për mendjen, trupin dhe shpirtin e fëmijës tënd (ose të dytë ose të tretë).

Burimi: msn.com
©gatuajshendetshem/a.c./

(Visited 369 times, 1 visits today)
Top