Sábado, 10/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

*5 Sqarime te shkurta dhe te bukura !? (foto porosi)

*5 Sqarime te shkurta dhe te bukura !? (foto porosi)

1. Njehere e nje kohe te gjithe fshataret vendosen te dalin e te luten per shi, dhe te gjithe kishin ardhur mirepo vetem nje djalosh kishte marre umbrrellen me veti… KY QUHET BESIM !

2. Kur ju e hudhni nje bebe ne ajer ajo buzeqesh sepse e di se ju do e kape perseri…KJO QUHET SIGURI !

3. Cdo nate ne biem ne shtrat per gjume pa marre ndonje premtim se do zgjohemi te gjalle ne mengjes por ne prap rregullojme alarmin per te na zgjuar… KJO QUHET SHPRESE !

4. Ne synojme gjera te medha per neser edhe pse nuk kemi aspak dituri per te ardhmen dhe nuk kemi siguri te plote per pasigurite ce do vijne…KJO QUHET PLANIFIKIM !

5. Ne e shohim boten duke vuajtur. Dhe ne e dijme se egziston mundesia qe gjera te ngjashme apo te njejta te na ndodhin edhe ne. Mirepo ne ende kemi deshire te jetojme…KJO QUHET DYNJA !

Perktheu dhe pershtati: Mjekesia Islame

Tags: