Sexta-feira, 29/5/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

5 përfitimet kryesore nga turmeric

5 përfitimet kryesore nga turmeric

5 përfitimet kryesore nga turmeric

Ndriçon tonin e lëkurës
Ndihmon në mirëmbajtjen e elasticitetit të lëkurës (shumë e dobishme për gratë shtatzëna që duan të parandalojnë strijat).
Turmeric redukton ndjeshëm pamjen dhe rritjen e qimeve të fytyrës (me përdorim të rregullt, rezultatet shihen brenda një muaji).

Turmeric trajton aknet sepse ndihmon në rregullimin e prodhimit të sebumit.
Është natyrale, antioksidues i shkëlqyeshëm, që mund të përdoret për çdo lloj lëkure.

(Visited 89 times, 1 visits today)
Top