Quinta-feira, 23/1/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

5 kurat natyrale për dhimbjen e mesit

5 kurat natyrale për dhimbjen e mesit

5 kurat natyrale për dhimbjen e mesit

1. Vaji i peshkut (2,000mg në ditë)
2. Shafrani i Indisë (1,000mg në ditë)
3. Magnezi (400-500 mg në ditë) Ky mineral shpesh njihet si minerali i qetësisë sepse qetëson muskujt dhe ul stresin.
4. Vaji esencial i mendrës dhe vajra të tjerë me përmbajtje mentoli janë analgjezik dhe qetësojnë inflamacionin në kyçe dhe dhimbjen e mesit. Përzijini këto vajra me vaj të arrës së kokosit dhe fërkoni zonën e dhimbjes.
5. Vaji i qiparisit gjithashtu lufton inflamacionin dhe përmirëson qarkullimin e gjakut duke ulur dhimbjen e mesit në të njëjtën kohë.

(Visited 90 times, 1 visits today)
Top