Sexta-feira, 17/9/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

3 dobi të ushqimit të kuq…

3 dobi të ushqimit të kuq…

ushqimi i kuq

3 dobi të ushqimit të kuq

1. Frutat e kuqë mbrojnë kundër sëmundjeve të zemrës, parandalojnë ngjizjen e gjakut dhe përmirësonjnë qarkullimin e gjakut.
2. Frutat e kuqë janë të pasura me anti-oksidantë.
të cilët ju mbrojnë kundër sëmundjes së kancerit.
3. Frutat e kuqë përmbajnë likopene (anti-oksidantë)
që ua jep edhe ngjyrën atyre.

Përgatiti: Stafi i Sh.M.Etika

(Visited 96 times, 1 visits today)
Tags:
Top