Quinta-feira, 4/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

3 bimë që duhet t’i keni patjetër në banesat tuaja

3 bimë që duhet t’i keni patjetër në banesat tuaja

Bimët shtëpiake nuk janë të nevojshme vetëm për oksigjen por ato kanë aftësi të pastrojnë ajrin nga myku dhe toksinat. Sipas një studimi të bërë nga NASA, janë gjetur se disa lloje bimësh kanë “pushtet” për të filtruar ajrin më shumë se disa të tjera. Njihuni me to dhe kujdesuni të mbani në shtëpi të paktën një prej tyre.

aloeAloe Vera – Kjo është një bimë që konsiderohet si një nga bimët më të mira për përmirësimin e ajrit, sepse prodhon oksigjen gjatë natës. Niveli i lartë i oksigjenit ndihmon në uljen e pagjumësisë dhe siguron gjumë më të mirë natën.

bimaBima Jaseminë – Është një bimë ekzotike që është provuar se ka një aromë të mirë dhe që ndihmon ata që vuajnë nga pagjumësia, ndihmon në përmirësimin e produktivitetit dhe vigjilencës.

flow

(Visited 143 times, 1 visits today)
Top