Sábado, 10/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Alket Rizai: Dua lirinë, gjykata më ka dënuar padrejtësisht

Alket Rizai: Dua lirinë, gjykata më ka dënuar padrejtësisht

alketPengmarrja që ka filluar mbrëmë rreth orës 21:00 në burgun Maldarinos”>Maldarinos në Greqi, ku i dënuari shqiptar, 38-vjeçari Alket Rizai, ka marrë peng 6 persona vazhdon akoma.

Alket Rizai, i cili gjendet në një gjendje të rënuar psikologjike, ka marrë peng 6 persona, 4 roje burgu dhe 2 të burgosur dhe kërcënon se do hedhë në erë me gjysme kg eksploziv C4 që ka me vete, nëse nuk i japin një makinë që të largohet nga burgu.

Avokati i tij dhe e dashura Aspasia Mitropia, kanë negociuar gjatë gjithë natës me Alketin, duke u munduar t’a bindin që të lerë të lirë pengjet dhe të mos derdhë gjak të pafajshëm.

Alket Rizai, në vitin 2009 arriti së bashku me Vasilis Paleokostas arriti të ik në mënyrë spektakolare nga burgu me helikopter. SHihni më poshtë ikjen e ALket Rizait në vitin 2009. /albeu.com/