Quarta-feira’, 5/8/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

16 Dobitë shëndetësore të çajit të gjelbërt

16 Dobitë shëndetësore të çajit të gjelbërt

caji gjelber

16 Dobitë shëndetësore të çajit të gjelbërt

1. Eshte nje burim i shkelqyer anti-oksidantesh
2. Djeg dhjamin dhe ndihmon per te ushtruar me gjate
3. Permireson kualitetin e jetes dhe ruan shendetin
4. Rrite fuqine e trurit, parandalon demencen
5. Ndihmon per te mbrojtur mushkerite nga duhani
6. Ndihmon per te ruajtur melcine nga helmet
7. Parandalon prishjen e dhembeve, forcon zmaltin e dhembeve, redukton bakteret ne goje dhe sheron eren e keqe te gojes
8. Ndihmon ne ruajtjen dhe ndertimin e kockave
9. Forcon imunitetin tuaj kunder semundjeve, agjent aniviral
10. Lufton kancerin
11. Ul kolesterolin
12. Mbron nga semundjet e zemres, ul shtypjen e larte te gjakut, ruan shendetshem sistemin e qarkullimit te gjakut, ul stressin
13. Pershpejton metabolizmin
14. Parandalon diabetin
15. Parandalon helmimin nga ushqimi
16. Ndikon ne shendetin e lekures duke e vitalizuar ate

(Visited 43 times, 1 visits today)
Top