Segunda-feira, 27/6/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

16 Dobitë shëndetësore të çajit të gjelbërt

16 Dobitë shëndetësore të çajit të gjelbërt

caji gjelber
1. Eshte nje burim i shkelqyer anti-oksidantesh
2. Djeg dhjamin dhe ndihmon per te ushtruar me gjate
3. Permireson kualitetin e jetes dhe ruan shendetin
4. Rrite fuqine e trurit, parandalon demencen
5. Ndihmon per te mbrojtur mushkerite nga duhani
6. Ndihmon per te ruajtur melcine nga helmet
7. Parandalon prishjen e dhembeve, forcon zmaltin e dhembeve, redukton bakteret ne goje dhe sheron eren e keqe te gojes
8. Ndihmon ne ruajtjen dhe ndertimin e kockave
9. Forcon imunitetin tuaj kunder semundjeve, agjent aniviral
10. Lufton kancerin
11. Ul kolesterolin
12. Mbron nga semundjet e zemres, ul shtypjen e larte te gjakut, ruan shendetshem sistemin e qarkullimit te gjakut, ul stressin
13. Pershpejton metabolizmin

14. Parandalon diabetin
15. Parandalon helmimin nga ushqimi
16. Ndikon ne shendetin e lekures duke e vitalizuar ate

(Visited 117 times, 1 visits today)