Sexta-feira, 31/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

13 efekte pozitive të livandës

13 efekte pozitive të livandës

livanda shqip

Ja kush jane disa nga efekte pozitive te livandes.

 

1. E dobishme në vecanti për pastrimin e mëlcisë.

2. Mbyt mikrobet.

3. Është qetësues, ndihmon ndaj pagjumësisë.

4. Shtyp (preson) refeleksin e vjelljes.

5. Zvogëlon problemet reumatike.

6. Lehtëson tretjen.

7. Largon gazërat e stomakut dhe zorrëve.

8. Era e livandos i jep trupit fuqi dhe freski.

9. Nxit urinimin.

10. Është e dobishme në migrenë.

11. Është e mirë për të sëmurët me temperaturë të lartë.

12. Efektive në dhimbjet e kokës si pasojë e stresit.

13. Qetësues në raste nervozizmi ekstrem si pasojë e depresionit.