Segunda-feira, 25/5/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

11 Përdorime të çuditshme të balsamit të flokëve në jetën e përditshme

11 Përdorime të çuditshme të balsamit të flokëve në jetën e përditshme

1. Largon makijazhin kundra ujit

2. I bën sipërfaqet e inoksit të shkëlqejnë

3. Përdoret si krem hidratues
Nëse jeni duke depiluar këmbët ose fytyrën tuaj, pak balsam është i përsosur kundër acarimit.

4. Ajo mbron të brendshmet delicate, lani të brendshmet me dorë, me balsam të holluar. Kjo do i lërë të butë dhe me aromë të mirë!

5. Heq lehtësisht tatuazhet e përkohshme

6. Balsami ushqen këmbët e thata dhe të plasaritura

7. Mund të përdoret për të lustruar këpucët tuaja prej lëkure

8. Do t’i bëjë stolitë tuaj të shkëlqejnë

9. Riparon zinxhirët që mezi hapen
Pak balsam në majë të gishtave tuaj dhe vëreni tek zinxhiri që të hapet me lehtësi!

10. Balsami zhduk zhurmën tek dera e prishur

11. Mbron flokët tuaj nga dëmtimi i klorit. Të gjithë ju që notoni e dini që flokët bëhen të brishtë për shkak të ekspozimit të klorit, lyeni majat me një shtresë të trashë balsami para se t’i fusni në kapuçin e notit.

Burimi: TipHero
©gatuajshendetshem/a.c./

(Visited 80 times, 1 visits today)
Top