Terça-feira, 17/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

11 Dobite e aloe veres

11 Dobite e aloe veres

Aloe vera eshte konsideruar si bima e perjetesise, e njohur qe ne lashtesi per vetite e saj te shumta kuruese. Lengu natyral, i nxjerre nga gjethet e fresketa te kesaj bime, permban me shume se 200 perberes, 12 vitamina komplekse, 20 kripera minerale, 18 aminoacide, gjithashtu edhe vitaminen B12 e cila gjendet shume rralle.

• Perforcon sistemin imunitar te organizmit te njeriut dhe qeteson sistemin nervor.
• Ul ndjeshem perqindjet e semundjeve kardiovaskulare.
• Vepron kunder baktereve, mikrobeve, qelizave kancerogjene dhe ka funksion mbrojtes.
• Pastron organizmin e njeriut nga toksinat, permireson tretjen, ndihmon ne eliminimin e celulitit dhe humbjen e kileve te teperta.
• Ndihmon ne pakesimin e demeve ne organizem per shkak te duhanit.
• Rrit oksigjenimin e gjakut.
• Ul kolesterolin dhe stabilizon sheqerin ne gjak.
• Kuron infeksionet mykotike (candida).
• Ushqen trupin me minerale dhe vitamina.
• Kufizon dhimbjet muskulare dhe inflamacionet e artritit.
• Kuron ulceren, gastritin, crregullimet e aparatit tretes, kapsllekun.

(Visited 255 times, 1 visits today)