Domingo, 13/6/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

11 Aresye pse ju duhet te pini cajin e gjelber !!

11 Aresye pse ju duhet te pini cajin e gjelber !!

caji gjelber
* Eshte nje burim i shkelqyeshem antioksidantesh, pra ju ruan nga plakja.

* Ndihmon ne eliminimin e dhjamit per nje dobesim sa me te shpejte dhe ndihmon per ti perballuar ushtrimeve sa me gjate.

* Permireson kualitetin e jetes dhe ruan shendetin ne kondita sa me optimale.

* Ule stresin dhe njekohesishte rrite fuqine e trurit per ti perballuar aktiviteteve te ndryshme.

* Ndihmon shendetin e mushkerive dhe rikthen fuqine e tyre pas lenies se duhanit, duke ndihmuat funksionin e tyre.

* Ndihmon melqine per tiu kundervene helmeve te ndryshme qe arrijne aty dhe gjithashtu per te rikthyer funksionin e melqise tek personat qe e braktisin alkoolin.

* Forcon qelizat imunitare dhe te gjitha komponentet e imunitetit per te qene sa me e gatshme ne lufte kunder semundjeve.

* eshte nje hidratues i shkelqyeshem per trupin duke kthyer sasine e lengjeve ne organizem dhe konsiderohet me i mire se uji i zakonshem per rehidratim.

Përshtati dhe përktheu: Abdurrezak MD,

(Visited 113 times, 1 visits today)
Top