Quinta-feira, 4/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

100 herë më efektive se kimioterapia

100 herë më efektive se kimioterapia

Studimet kanë treguar se çaji i luleradhiqes mund të ndikojë në qelizat e kancerit duke i shpërbërë ato brenda 48 orësh dhe gjithashtu nuk lejon që qelizat e tjera të sulmohen.

Kjo barishte është anashkaluar, por është shumë e lehtë për t’u përgatitur dhe ka një numër pronash mjekesore. Ndërsa paraardhësit tanë e dinin se shurupi me luleradhiqe përmban shumë prona mjekësore, zbuluam se rrënja nga kjo barishte mund të ndihmojë gjithashtu pacientët që vuajnë nga kanceri.

Është shumë e rëndësishme që shkencëtarët të zbulojnë se rrënja nga kjo barishte është shumë më efektive se sa kimioterapia dhe gjithashtu shkatërron vetëm qelizat e kancerit.

Ekziston një studim i kryer nga Universiteti i Windsor në Kanada i marrë në Departamentin e Kimisë dhe Biokimisë që u dha shpresë pacientëve që vuanin nga kanceri.

Studimi ka treguar se rrënja mund të shkatërrojë qelizat e kancerit në 48 orë dhe të lërë qelizat e shëndetshme të paprekura.

Një person, i cili ishte dëshmitar i pronave shëruese, ishte John DiCarlo, 72 vjeç. Ai kishte bere shumë trajtime të kancerit për 3 vjet dhe vetem rrenja e kesaj bime dha rezultat.

Burimi:/fitbodycenter.com
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

(Visited 124 times, 1 visits today)
Top