Sábado, 28/11/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

10 Shenjat se si ta dalloni një gënjeshtar dhe te shpetoni nga ai

10 Shenjat se si ta dalloni një gënjeshtar dhe te shpetoni nga ai

Ndoshta keni dikë në jetën tuaj, për të cilin gjithmonë keni pasur një ndjenjë të pakëndshme, ose thjesht nuk i besoni. Ja disa shenja që tregojnë se keni përball një gënjeshtar:

1. Ata kurrë nuk bëjnë kontakt sy me ju.
2. Ata veprojnë të nervozuar.
3. Ata duken të shqetësuar për diçka, kanë tendencë të mos buzëqeshin.
4. Gënjeshtarët zakonisht nuk kanë mbulime shumë të mira për tregimet e tyre.
5. Ata fillojnë të marrin pozita mbrojtje nëse i pyesni.
6. Ata e ndryshojnë temën e bisedës.
7. Ata mbajnë distancë të dukshme fizike nga ju.
8. Ata fillojnė tė lëvizin kuturu në mënyrë të pakontrolluar.
9. Ata nuk mund të rrijnë pa u marrë me diçka ndërkohë që rrijnë ulur
10. Ata e ndryshojnë historinë e tyre sa herë i pyet.

Burimi: powerofpositivity
©gatuajshendetshem/a.c./

(Visited 106 times, 1 visits today)
Top