Quinta-feira, 19/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

10 Keshilla per dobesim

10 Keshilla per dobesim

1-Beni vrap,hedhje ne litar ose ushtrime gjimnastikore cdo dite (15 deri ne 30 minuta)
2-Konsumoni me pak ushqime se zakonisht,evitoni fast food-et dhe perdorni ushqimet qe mund ti beni ne shtepi(gjellrat e ndryshme)
3-Evitoni te skuqurat si vezet,patatet mund ti konsumoni nje here ne jave ose ne dy jave
4-Konsumoni shume patatet te ziera,brokoli,laker etj!Pra mos iu ndani perimeve te ziera!
5-Sa me shume fruta dhe lengje frutash
6-Mos hani shume embelsira ,
7-Cajin apo kafen pijeni pa shume sheqer
8-Mos konsumoni shume buke gjate vakteve
9-Pini uje me limon ne mengjes ose vetem uje!Te pakten 8 gota ne dite
10-Mbani nen kontroll stresin dhe qeshni sa me shume (e qeshura harxhon shume kalori)

(Visited 645 times, 1 visits today)