Sábado, 13/8/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

10 gjëra që çdo burrë “urren” për gruan e tij

10 gjëra që çdo burrë “urren” për gruan e tij

“Urrejtja” është një fjalë e fortë. Por këtu janë 10 gjëra që burri juaj absolutisht i urren:

1. Ai urren kur keni dhimbje
Burri yt nuk mund të qëndrojë për të parë që vuani. Ai do të ndryshonte vendet me ju në një rrahje zemre nëse mund. Gjithçka që mund të bëjë është të mos luftoni dhimbjen vetëm. Le të jetë ai atje për ju.

2. Ai urren të të shoh duke qarë
Asgjë nuk dhemb më shumë se kur një burrë sheh gruan e tij të qajë. Ai ju ka dëgjuar në qetësi duke qarë në banjë kur mendoni se është ende në gjumë. Ai dëshiron të të ndihmojë, por nuk di si. Tregojani atij çfarë mund të bëjë për të lehtësuar ngarkesën tuaj. Nëse ka ndonjë gjë, qani bashkë – jo vetëm.

3. Ai urren kur je larg prej tij
Bashkëshorti juaj çmendet kur jeni larg. Ai vazhdimisht mendon për ty kur njëri prej jush duhet të dalë jashtë qytetit. Kjo është arsyeja pse ai preferon fundin e ditës, sepse dëshiron të shpenzojë sa më shumë kohë të mundet me ju.

4. Ai urren kur nuk besoni në veten tuaj
Burri juaj nuk rri me ju se ai mendon se jeni e përsosur, ai është me ju, sepse ai e sheh potencialin që keni. Ndërkohë që mund të përqendrohesh te pasiguritë e tua, ai është përqendruar te pikat e forta. Ai e di se sa e zonja je dhe mërzitet kur sheh që ti humb besimin tek vetja.

5. Ai urren kur dikush nuk ju trajton siç duhet
Burrat janë nga natyra mbrojtës. Kjo është arsyeja pse e bën gjakun e tyre të vlojë kur dikush do të përfitojë prej jush ose nuk e trajton siç duhet. Ai reagon në këtë mënyrë sepse ju do dhe nuk mund të kuptojë si dikush nuk respekton personin më të rëndësishëm në jetën e tij.
6. Ai urren kur mendon se duhet të ndryshosh për ta bërë atë të lumtur

Nëse martohesh me djalin e duhur, ai ju do për atë që jeni dhe nuk dëshiron që ju të transformoni në atë që ju mendoni se i pëlqen – në një person krejtësisht të ndryshëm. Vetëm të jesh vetvetja.

7. Ai urren të të shohë që dështoni
Burri juaj dëshiron që ju të keni sukses dhe ai e urren kur gjërat nuk shkojnë mirë. Ai e di sa shumë punoni. Dështimi është pjesë e jetës, por mos harroni se burri juaj është gjithmonë aty për t’ju ndihmuar të provoni përsëri.

8. Ai urren kur ju vjen turp për trupin tuaj
Burri juaj nuk u martua me ju vetëm për trupin tuaj, ai ra në dashuri me ndjenjën tuaj të humorit, zemrën tuaj dhe mënyrën se si e bën atë të ndihet. Sigurisht, burri juaj e vlerëson dëshirën tuaj për tu dukur dhe ndier mirë, por kjo nuk është gjithçka për të. Ai e urren kur krahasoni veten me gratë e tjera.

9. Ai urren kur iu thyhet zemra
Ju pyesni veten, “nëse ai e urren atë, pse ai e bën?” E vërteta është se si çdo burrë, ai nuk mendon gjithmonë para se të flasë dhe nëse thotë diçka në moment pendohet.

10. Ai urren kur nuk je e lumtur
Kjo listë përmblidhet në një gjë të vetme që burri yt urren kur je e pakënaqur. Të gjitha gjërat që ai me të vërtetë urren tregojnë se sa shumë ai ju do.
Burimi: familyshare
©gatuajshendetshem/a.c./

(Visited 175 times, 1 visits today)