Thursday, 20/10/2016 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Vitamina E


Vitamina E


vitamina e shqip
Vitamina E
Kryesisht vepron ne fushen seksuale.Mungesa e saj shkakton sterilitet tek burrat,ndersa tek femija ne barkun e nenes pengohet zhvillimi dhe femija vdes para se te linde.Mungesa e vitamines E jep dhe turbullime nervore. Kjo vitamine influencon dhe ne sekrecionin e gjendrave te tjera si te hipofizes,tiroides etj.Gjendet me shumice ne vajin e embrionit te grurit.

image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  7 Ushqimet për të luftuar të ftohtin e rëndomtë
Tags:

Categories

Archives