Terça-feira, 23/4/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Vaji shafranitVaji shafranit

shafrani

Shafranin mund ta përdorni çdo ditë, në recetat tuaja. Mund t’ja shtoni vezës së mëngjesit apo dhe sallatës apo dhe orizit, i cili do të marrë një ngjyrë të vaçantë.

Kujdes: Kurkuma nuk duhet të përdoret nga ata që kanë gurë në tëmth. Po ashtu grate shtatzëna duhet të konsultohen me mjekun përpara se të përdorin kurkumë.

Vaji shafranit është i dobishëm në
Në trajtimin e astmës
Në trajtimin e kollit
Në trajtimin e dhimbjeve në fyt
Në trajtimin e zorrëve
Në trajtimin e stomakut (shëron sëmundjet e stomakut)
Në trajtimin e imunitetit (rrit imunitetin)
Ndihmonë në uljen e niveleve të kolesterolit
Ndihmonë në zvoglinin e simptomave të depresionit
Përmban vitaminen B
Djeg celulitin dhe dhjamrat e tepërta

 

vaj

(Visited 41 times, 1 visits today)
Tags:
Top