Wednesday, 16/1/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Vaj Selino (Celery Oil)Vaj Selino (Celery Oil)

selino

Vaj Selino (Celery Oil)

Perdorimi i brendshem:

– Vaji i selinos eshte i pasur me jod dhe perdoret per teroidet.
– Permison oreksin dhe ne mjekesine popullore perdoret per te larguar gazrat dhe fryerjen e zorreve.Ai aktivizon sekretimet e stomakut dhe vepron per forcimin e tij .
– Perdoret per lehtesimin e urinimit dhe eshte i dobishem per rastet e bllokimit te urines,ndihmon per largimin e gureve dhe reres ne veshka dhe per nxjerrjen e tyre jashte nepermjet uretres.
– Selino eshte i dobishem per mjekimin e bllokimit urinar dhe per pastrimin e veshkave dhe fshikezes se urines.
– Selino eshte i dobishem per nervin shiatik.
– Ul tensionin e gjakut.
– Nuk keshillohet te perdoret nga grate qe japin gji, sepse pakeson qumeshtin e gjirit.

Perdorim i Jashtem:
– Eshte i dobishem per dhembjet e kyceve,dhe dhembjet e cermes.
– Perdoret ne vende te caktuara,si ne semundjen e renies se flokeve dhe vitiligos (cngjyrimi i lekures).

Doza:
Nje luge e vogel cdo dite duke e lyer nga jashte kycin e semure nje here ne dite.