Sunday, 17/2/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Vaj BaobabVaj Baobab

Vaj Baobab
Vaji Baobab është zgjidhje e natyrshme për lëkurë të shëndetshme . Vaj Baobab është një hidratues i shkëlqyer i lëkurës , e cila thithet shpejt në lëkurë pa i mbyllur poret . Kjo lë lëkurën të butë dhe te hidratuar . Vaj Baobab përmban Omega 3 , 6 dhe 9 acide yndyrore të cilat kontribuojnë për ruajtjen e një lëkurë të shëndetshme .

Baobab vaji është i njohur për përfitimet e mëposhtme te bukurisë :

• zbutjen e lekures

• për rigjenerimin e lëkurës

• perthithjen e shpejtë

• përmirëson elasticitetin e lëkurës

• inkurajon rinovimin e qelizave

• hidraton lëkurën pa imbyllur poret .

• I përkryer si hidratues dhe ushqyes i lëkures dhe flokëve

• i dobishem per njerëzit që vuajnë nga ekzema,psoriaza dhe acnet.

•eshtë mjaft efektive kunder rrudhave,

• vepron si një antioxidant i fuqishem , mbron lëkurën kundër plakjes së parakohshme ,

• redukton shenjat dhe plagët .