Terça-feira, 21/5/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

UTHULLA E HUDHRËS ILAÇ PËR YNDYRË NË GJAK (KOLESTEROL) DHE TENSION TË LARTËUTHULLA E HUDHRËS ILAÇ PËR YNDYRË NË GJAK (KOLESTEROL) DHE TENSION TË LARTË
UTHULLA E HUDHRËS ILAÇ PËR YNDYRË NË GJAK (KOLESTEROL) DHE TENSION TË LARTË. (500 mililitra)
 
Uthulla e hudhrës është shumë e shëndetshme për organizmin e njeriut edhepse e ka aromën e pakëndshme. Lirisht mund të thuhet sepse është një bombë e vërtetë për rregullimin e yndyrës në gjak (kolesterolit) dhe tensionit të lartë.
 
Ajo përdoret në mënyra të ndryshme, si në ushqime e sallata, duke e përzier me mjaltë, me sodë bikarbon (sodë buke), por në rast se e përdorni si ilaç dhe uthull atëherë këto janë përfitimet të cilat do i merrni nga hudhra:
 
Uthulla e hudhrës shkrin të gjitha llojet e yndyrnave dhe kolesterolin precipitat, përmirëson metabolizmin ne trup dhe rrit fleksibilitetin e arterieve dhe venave duke parandaluar këto sëmundje,
Rregullon tensionin e gjakut (tensionin e lartë).
Rregullimin e yndyrës në gjat, kolesterolit, triglicerideve
Rregullin nivelein e sheqerit
Infarktin në zemër (duke bërë pastrimin e venave të trupit nga ngjizjet e mpiksjet)
Trashjen e fibrave të indeve shtrëngues, si për shembull arteriet, mëlçinë dhe zorrët me sekrecion të brendshëm në sistemin nervor qendror.
Përmirëson shikimin.
 
Përdorimi I uthullës së hudhrës si ilaç :
Një ose dy lugë çaji uthull të përzihen me gjysmë gote ujë dhe pihen pas buke në mëngjes, poashtu mundenie dhe në mbramje të njejtën procedur.
Porosit në  numrat : +37745810492 (Viber) , +381631523152 (Viber), +41788897081 (viber)
(Visited 29 times, 1 visits today)
Top