Saturday, 27/5/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Tre shqiptarë të Podujevës arrestohen në Serbi


Tre shqiptarë të Podujevës arrestohen në Serbi


Tre shqiptarëve nga rrethi i Podujevës iu është caktuara masa e paraburgimit për shkak të prerjes ilegale të malit, ka njoftuar sot policia serbe e Prokupljes, transmeton Orainfo.
shqiptaret ne serbi

Tre shqiptarëve nga rrethi i Podujevës iu është caktuara masa e paraburgimit për shkak të prerjes ilegale të malit, ka njoftuar sot policia serbe e Prokupljes, transmeton Orainfo.

Masa e paraburgimit është caktuar për B.H. (24), A.H. (52) dhe I.H. (45 vjeç). Të dyshuarit janë arrestuar dje në afërsi të fshatit Tërpezë të Kurshumlisë, ku sipas mediave serbe prisnin ilegalisht drunj.

Një shkrim tjetër i dobishëm  Prishtinë, tre veta tentuan të vetëndizen me benzinë

Categories

Archives