Thursday, 19/1/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Thana


Thana


thana

Thana


Kokrrat e thanës përmbajnë rreth 9% sheqer, acide organike, vitaminë C etj. Thanat jo vetëm që hahen të freskëta, por ato bëhen marmelatë etj. Gjethet dhe lëvorja e thanës përmbajnë rreth 10-15% taninë. Iu këshillohet kryesisht personave që kanë probleme me diarrenë.
Kuron:
1-Diarrenë
2-Ekzemën
3-Normalizon qarkullimin e gjakut
4-Rregullon metabolizmin

image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  Bizelet kunder stresit!
Tags:

Categories

Archives