Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Të fundit

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Disa mënyra të tjera për t’u ruajtur nga magjia dhe syri i keq
  Disa mënyra të tjera për t’u ruajtur nga magjia dhe syri i keq

  1. Këshillimi i fëmijëve që të mos dalin pas perëndimit të diellit. Profeti (paqja dhe mëshira e Allahut qoftë mbi të) thotë: "Kur të perëndojë dielli apo të errësohet, mbani dhe mos i nxirrni jashtë fëmijët tuaj, sepse shejtanët shpërndahen në këtë kohë." (Transmeton Muslimi). 2. Pastrimi i shtëpisë nga kryqet, fotot të cilat përmbajnë…

 •  Efektet e magjisë
   Efektet e magjisë

  Efektet tjera • Burgosja: personi do të dalë mezi nga shtëpia e tij ose vendi ose aspak. • Humbja e parave, ose nëse ai fiton para, ai nuk do të fitojë më derisa të shpenzojë të gjitha paratë. • Acarim. • Personalitet i pabalancuar: personi vazhdimisht do të përjetojë ndryshime në vendimet, idetë, vlerësimet apo…

Rukje

Shendeti

Mrekullitë që bënë qepa
Mrekullitë që bënë qepa

Mrekullitë që bënë qepa Qepët jo vetëm i japin shije ushqimit por ato gjithashtu janë një ilaç natyral për shumë sëmundje. Qepa mund të trajtojë simptoma sikurse vjellja dhe vepron përgjithësisht si një antibiotik që përmirëson sistemin imunitar. Qepa gjithashtu vepron si një mbrojtës kundër alergjive të ndryshme. Qepa përmirëson edhe tretjen dhe ndihmon jashtë…

Me Shume

Sëmundjet

 • Për ata të cilën ndihen të pafuqishëm
  Për ata të cilën ndihen të pafuqishëm

  Për ata të cilën ndihen të pafuqishëm Merren dy lugë të mëdha [gjelle] nga makthi dhe vendosen në një enë të mbushur me 250 ml qumësht për tu zier, pasi të zihet shoqërohet më një lugë të madhe [gjelle] mjalt sidri pasi përzihen mirë njëra me tjetrën konsumohet kështu dy herë në ditë në mëngjes…

 • Për pastrimin e gjakut dhe për luftimin e anemisë
  Për pastrimin e gjakut dhe për luftimin e anemisë

  Në sajë të përmbajtjes së vitaminave, si dhe të një sasie të konsiderueshme hekuri, mandarinat përbëjnë një ushqim shumë të përshtatshëm për pastrimin e gjakut dhe për luftimin e anemisë. Mjekimi me mandarina vazhdon 20-25 ditë, duke konsumuar çdo ditë nga 10-15 kokrra ose edhe më shumë.

Categories

Archives