Sábado, 23/2/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
No Data

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Si te bejme rukje ne Pepsi dhe Cola apo dicka te ngjashme?
  Si te bejme rukje ne Pepsi dhe Cola apo dicka te ngjashme?

  Si te bejme rukje ne Pepsi dhe Cola apo dicka te ngjashme? (Kur ka dicka dyshimte ne pijet te gazuara ) Bismil-lahil-ledhi la jedur-ru me`a-ismihi shej`un fil-erdi ve la fis-semai ve huves-semiّul- alim. Me emrin e All-llahut pranë emrit të të Cilit nuk bën dëm asgjë në tokë e as në qiell, Ai që dëgjon…

 • Këtë lutje thuaje kur ke frikë në gjumë
  Këtë lutje thuaje kur ke frikë në gjumë

  Këtë lutje thuaje kur ke frikë në gjumë Lutja me rastin e frikës në gjumë EUDHU BI KELIMATIL-LAHIT-TAMMATI,MIN GADABIHI VE IKABIHI VE SHERRI IBADIHI VE MIN HEMEZATISH-SHEJATIN VE EN JAHDURUN. Kërkoj mbrojtjen me fjalët e përsosura të Allahut nga hidhërimi i Tij,nga dëmi i robërve të Tij dhe nga vesveset e shejtanëve dhe nga afrimi…

Rukje

Shendeti

Ushqimet që ndihmojnë të luftohet depresioni
Ushqimet që ndihmojnë të luftohet depresioni

Një në katër njerëz kanë probleme me depresionin dhe në mbarë botën është rritur përdorimi i ilaçeve kundër depresionit. Në mbarë botën ky problem i prek 350 milionë njerëz. Por shkencëtarët theksojnë se ekziston një zgjidhje që nuk e përfshin kiminë, dhe ky është ushqimi që do t’ju ndihmojë ta luftoni këtë gjendje. Cilësia e…

Read more

Sëmundjet

 • Arrat në kombinim me mjaltë janë ilaç i fuqishëm natyral
  Arrat në kombinim me mjaltë janë ilaç i fuqishëm natyral

  Arrat në kombinim me mjaltë janë ilaç i fuqishëm natyral, përderisa nuk mund të krahasohet me asnjë ilaç tjetër që merret nëpër barnatore. Ilaç natyral kundër anemisë Të përgatitet një masë prej gjysmë kilogrami mjaltë dhe gjysmë kilogrami arra të bluara dhe lëng nga një limon. Të përzihet gjithçka mirë dhe tri herë në ditë…

 • Për shërimin e hurdhave [likeneve] dhe të gjitha llojeve të tyre
  Për shërimin e hurdhave [likeneve] dhe të gjitha llojeve të tyre

   Për shërimin e hurdhave [likeneve] dhe të gjitha llojeve të tyre: Marrim një gotë me kokërr të zezë të ndrydhur, një gotë me uthull të mollës dhe një gotë me vaj të kokrrës së zezë. Së pari vlohet uthulla e mollës, pastaj i shtohet gota me kokërr të zezë dhe përzihet derisa të shteret njëra…

 • Pastrimi i zorres se trashe
  Pastrimi i zorres se trashe

  Pastrimi i zorres se trashe. Eshte shume e rendesishme sepse guret dalin nga anusi dhe neser nuk eshte e paster zorra ato mbeten ne zorre dhe intoksikojne trupin. Pastrimi i zorres behet me disa menyra: *Fara e mbreterve. Merret fara hiqet levozhga shtypet dhe hidhet ne nje filxhan me uje dhe pihet esell ne mengjes…

 • Pse tradhtojnë meshkujt?
  Pse tradhtojnë meshkujt?

  1. Shumica e tradhtive bashkëshortore ndodhin atëherë kur marrëdhëniet bëhen…