Friday, 18/1/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • A egziston ndonjë moment kur ti ke thënë…!?
  A egziston ndonjë moment kur ti ke thënë…!?

  A egziston ndonjë moment kur ti ke thënë...!? - O Allah, po i fali dy rekate Namaz vetëm pse të dua Ty! Dua që për hirë Tëndin ti fali këto dy rekate dhe të qaj me lot për dashurin e madhe që kamë në zemer e nuk po mundem ta shprehë me fjalë.... - O…

 • Preventiva nga mësyshi
  Preventiva nga mësyshi

  Preventiva nga mësyshi Nga transmetimi i cekur kuptojmë po ashtu se preventiva nga mësyshi ështe në lloj të lutjes (duasë) për begati (bereket). Zilia dhe mësyshi mund të ndalohen para se të ndodhin, duke lexuar suret "El-Mua'vidhetejn" dhe leximit të duave mbrojtëse të Pejgamberit [salallahu alejhi ve selem]. Ai që merr mësyshë ndalon ndikimin e…

 • MBROJE VETEN MË KËTO FJALË!
  MBROJE VETEN MË KËTO FJALË!

  MBROJE VETEN MË KËTO FJALË!   - Nëse donë që shejtani të mos afrohet, thuaj kur të dalësh nga shtëpia apo makina apo puna: Bismilah tevekultu ala Allahi, ve la havle ve la kuvete il-la bil-lah (Me emrin e Allahut, në Allahun u mbështeta nuk ka ndryshim e as forcë pa ndihmën e Allahut).  …

Rukje

Shendeti

9 shenjat që tregojnë se keni problem serioz me barkun tuaj
9 shenjat që tregojnë se keni problem serioz me barkun tuaj

Filloni t’i kushtoni vëmendje jashtëqitjes suaj… Ezofagu, stomaku, zorra e trashë, pankreasi, mëlçia – i tërë sistemi juaj i tretjes përfshin të gjithë këto organe dhe ndoshta nuk është fare çudi që simptomat e problemeve të ndryshme mund t’i keni para sysh. Ja disa nga gjërat që tregojnë se keni problem serioz me barkun dhe…

Me Shume

Sëmundjet

 • Acarimet e mushkërive, kolla alergjike dhe gripi
  Acarimet e mushkërive, kolla alergjike dhe gripi

  Acarimet e mushkërive, kolla alergjike dhe gripi Lyhet pjësa e kraharorit butësisht, dhe më pas pihet doza e këshilluar: Pesëmbëdhjetë minuta para mëngjesit dhe darkës, merret një lugë e vogël e vajit të farës së zezë dhe hidhet në një gotë të mbushur përgjysmë me ujë të vakët dhe më pas hidhet një lugë e…

 • Apandesiti, shenjat dhe kurimi
  Apandesiti, shenjat dhe kurimi

  Apandesiti, shenjat, kurimi Apandesiti akut është inflamacioni i papritur i një organi të ashtuquajtur në latinisht appendix vermiformis. Më shpesh shfaqet tek moshat e reja dhe pothuajse njëlloj tek të dy gjinitë. Ku gjindet Apandesiti? Apandesiti gjendet në anën e djathtë poshtë barkut në fillim të zorrëve të trasha. Është një organ në formë kanali…