Saturday, 23/6/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Shenjat dhe simptomet e njeriut të sëmurë nga xhinët/sihri
  Shenjat dhe simptomet e njeriut të sëmurë nga xhinët/sihri

  Sëmundja e të prekurit prej xhinëve ose Sihrit në përgjithësi ka simptome ashtu siç ka simptome dhe shenja çdo sëmundje tjetër trupore, mirëpo duhet patur kujdes se në disa raste simptomet e njeriut të prekur nga Sihri (Magjia) apo nga xhinët janë të njëjta apo të ngjashme sikurse sëmundjet e rëndomta trupore. Njohja e këtyre…

 • Duaja e Davudit alejhi selam
  Duaja e Davudit alejhi selam

  Duaja e Davudit a.s Tregohet se Davudi alejhi selam bënte dua: اللهم يا رازق النعاب في عشه" ” "O Zoti im, o furnizues i neabit në folenë e tij!" “Neab” është zogu i vogël i sorrës në momentin që del nga veza. Ai ka ngjyrë të bardhë dhe kështu nëna e vet nuk e pranon…

Rukje

Shendeti

Si të shpëtoni dikë që po kalon para-infarkt
Si të shpëtoni dikë që po kalon para-infarkt

Me 6 hapa, si të shpëtoni dikë që po kalon para-infarkt Kur dikush pëson infarkt, është emergjente të jepet ndihma e parë. Këto këshilla do t’ju ndihmojnë për të shpëtuar jetën e dikujt! Ruani qetësinë. Pavarësisht se ku ndodhet viktima, mos e lëvizni, sepse nëse e lëvizni pacientin, kapilarët mund të plasin, gjë e cila…

Me Shume

Sëmundjet

 • Shërimi i dhembjeve të veshit dhe shurdhimit të rastit
  Shërimi i dhembjeve të veshit dhe shurdhimit të rastit

    Shërimi i dhembjeve të veshit dhe shurdhimit të rastit: Për trallisje: Të lyhet tëmthi në dy anët [pjesa në mes të ballit, faqeve dhe veshit] dhe pjesa e pasme e kokës me vaj të kokrrës së zezë. Për dhimbje të veshit: Pikohet në vesh vaji i kulluar mirë i kokrrës së zezë. Profeti Muhamed…

 • Kollitja
  Kollitja

  Nuk mund të jetë një përvojë ose ndjenjë sikurse problemet e tjera shëndetësore të zakonshme që përballeni, sepse kollitja mund të shkaktojë nervozizëm dhe frustrim dhe përveq çrregullimeve të gjumit ai po ashtu ndalon ekpozimet në tubime sociale. Kollitja karakterizohet nga tri grup: kollitja nën akute( që zgjatë për më pak se tre javë), sub…

 • Tumori në stomak
  Tumori në stomak

  Gjeja e pare qe duhet bere eshte ndryshimi i ushqyerjes dhe menyres se jeteses sepse kjo menyre jetese qe ka bere e ka cuar ne tumorr ne stomak. Le ti marrim me rradhe. Pastrimi i organeve. Duhet te pastrohen ne dy menyra: te pergjithshme qe behet cdo muaj dhe te perhershem qe behet cdo dite.…

Categories

Archives