Saturday, 23/6/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Magjia me distancë
  Magjia me distancë

  Magjia me distancë është më klasikja dhe e shpeshta. Por ajo mund të jetë e komplikuar duke përdorur simbole. Varur në një vend të lartë, kjo do të dominojnë dhe mbështjellë personin kështu që ai vetëm do të sillet në jetën e tij dhe kthehet në të njëjtën pikë në vend se të përparojë. Ajo…

 • Kushdo që ndalon në një vend gjatë udhëtimit dhe thotë kete lutje , kurrgjë s’do ta dëmtojë atë, derisa ta lë atë vend
  Kushdo që ndalon në një vend gjatë udhëtimit dhe thotë kete lutje , kurrgjë s’do ta dëmtojë atë, derisa ta lë atë vend

  Kushdo që ndalon në një vend gjatë udhëtimit dhe thotë Kërkimi i shpëtimit nga Allahu me Fjalët e përsosura të Allahut nga e keqja e asaj që Ai ka krijuar, ditën dhe natën, kur të ndaleni përpushim në ndonjë ndërtesë, në shkretëtirë, në det apo në qiell, për shkak të thënies së pejgamberit: “Kushdo që…

 • Keto sure mund ta ndryshojne jeten pergjithmon
  Keto sure mund ta ndryshojne jeten pergjithmon

  Surja El-Inshirah – hapja e kraharorit Allahu xh.sh., bashkë me suren Ed-Duha – Mëngjesi, e shpalli edhe suren El-Inshirah – hapjes së kraharorit. Në të, i Plotfuqishmi e porositi Muhamedin, salallahu alejhi ve sel-lem, që Ai ia hoqi dhimbjen e brendshme dhe pikëllimin që Pejgamberi, salallahu alejhi ue selam, e ndiente gjatë kohës së shpalljes…

Rukje

Shendeti

5 dobitë kryesore të avokados
5 dobitë kryesore të avokados

Avokado 1. Eshte e pasur me yndyrera te shendetshme dhe mundeson djegjen e yndyrerave trupore dhe renien ne peshe. 2. Parandalon dhe mjekon artritin. 3. Redukton dhe freskon moshen. 4. E pasur shume me Vitamina A,C,K dhe B6. 5. E pasur shume me fibra, kalium dhe acid folik.

Me Shume

Sëmundjet

 • Ke dhimbje stomaku? Provo mendra
  Ke dhimbje stomaku? Provo mendra

  Më e mira për dhimbjet në stomak-mendra Ky ilaç i vjetër sugjerohet për dhimbjet në stomak, por edhe tek problemet me fryrje të stomakut, sepse relakson muskujt në sistemin për tretje, çka zvogëlon ngërçet dhe liron gazrat. Disa studime kanë treguar se mendra është vepruese njëjtë, sikurse edhe disa ilaçe të cilat përdoren tek ngërçet.…

 • Sëmundjet që shërohen me akupunkturë
  Sëmundjet që shërohen me akupunkturë

  Sëmundjet që shërohen me akupunkturë: -Kokëdhembjet (migrena) -Paralizat e ndryshme -Sëmundjet reumatike -Ishiasi -Lumbago -Alergjitë -Astma -Pagjumësia -Urinimi te fëmijët gjatë natës -Sëmundjet e lëkurës -Trashësia (zvogëlimi i peshës trupore) -Kozmetikë (mënjanimi i njollave, rrudhave) -Probleme të ndryshme shëndetësore

 • Dhembje e kokes ,migrena ,shkaqet dhe mjekimi
  Dhembje e kokes ,migrena ,shkaqet dhe mjekimi

  Ne permbledhjen e vet me hadithe, imam Ibn Maxhxhe e ka cituar hadithin ne te cilin i Derguari i All-llahut , salAllahu alejhi we selam, kishte vene kena ne koke, sepse i dhembte shume koka, dhe tha: Me vullnetin e All-llahut, kjo do te ndihmoje. Megjithese ka disa ceshtje lidhur me saktesine e vargut te…

Categories

Archives