Sunday, 21/10/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Të fundit

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Si i sheron Islami semundjet shpirterore !?
  Si i sheron Islami semundjet shpirterore !?

  2. Si i sheron Islami semundjet shpirterore !?   I . Kurani eshte sherim per besimtaret. Allahu i Madheruar thote: "Thuaj: “Ai (Kurani) është udhërrëfyes dhe shërim për besimtarët”. Por ata që nuk besojnë, janë të shurdhër dhe të verbër, njësoj si të thirreshin prej vendeve të largëta." [Fussilet, 44] Dhe thote: "Ne shpallim nga…

 • 3 lutje të Muhamedit alejhi selam
  3 lutje të Muhamedit alejhi selam

  “Allahu im, ma mbroj trupin tim nga sëmundjet. Allahu im, ma mbroj dëgjimin tim nga sëmundjet. Allahu im, ma mbroj shikimin tim nga sëmundjet. S’ka Zot tjetër përveç Teje”. Transmeton Ebu Davudi “Allahu im, kërkoj strehim te Ti nga uria, se varfëria është më e keqe dhe kërkoj strehim te Ti nga tradhtia, se është…

 • Këtë lutje thuaje kur ke frikë në gjumë
  Këtë lutje thuaje kur ke frikë në gjumë

  Këtë lutje thuaje kur ke frikë në gjumë Lutja me rastin e frikës në gjumë EUDHU BI KELIMATIL-LAHIT-TAMMATI,MIN GADABIHI VE IKABIHI VE SHERRI IBADIHI VE MIN HEMEZATISH-SHEJATIN VE EN JAHDURUN. Kërkoj mbrojtjen me fjalët e përsosura të Allahut nga hidhërimi i Tij,nga dëmi i robërve të Tij dhe nga vesveset e shejtanëve dhe nga afrimi…

Rukje

Shendeti

FRUTAT ME PERMBAJTJEN ME TE LARTE TE PROTEINAVE
FRUTAT ME PERMBAJTJEN ME TE LARTE TE PROTEINAVE

FRUTAT ME PERMBAJTJEN ME TE LARTE TE PROTEINAVE Frutat jane nder ushqimet me te vyera per njeriun dhe pa dyshim nga me te remdesishmet ne historine e evolimit tone. Ato jane te pasura ne sheqer - lenda kryesore djegese per trupin tone, burim i shklqyer fibrash -lenda paresore per shendetin e aparatit tretes, si dhe…

Me Shume

Sëmundjet

 • Ke dhimbje stomaku? Provo mendra
  Ke dhimbje stomaku? Provo mendra

  Më e mira për dhimbjet në stomak-mendra Ky ilaç i vjetër sugjerohet për dhimbjet në stomak, por edhe tek problemet me fryrje të stomakut, sepse relakson muskujt në sistemin për tretje, çka zvogëlon ngërçet dhe liron gazrat. Disa studime kanë treguar se mendra është vepruese njëjtë, sikurse edhe disa ilaçe të cilat përdoren tek ngërçet.…

 • Si te mjekohemi per lythat qe na dalin ne duar, ne kembe?
  Si te mjekohemi per lythat qe na dalin ne duar, ne kembe?

  Si te mjekohemi per lythat qe na dalin ne duar, ne kembe? Per kete lloj shqetesimi, aplikoni nje shtrese te holle limoni ne pjesen ku te dhemb lythi(kalloja), fiksojeni me nje leukoplast dhe lereni ashtu per nje nate. Perserisni kete metode disa nete, derisa lythi te bjere.

 • Kjo bimë vret 98 për qind të qelizave të kancerit për 16 orë?!
  Kjo bimë vret 98 për qind të qelizave të kancerit për 16 orë?!

  Artemisia annua L. (pelini embel) Sipas hulumtimeve që janë publikuar në „Life Science“, artemisini – është derivate I bimës Sweet wormwood (Artemisia Annua L., që në përkthim nga anglishtja është pelin I ëmbël, është shfrytëzuar në mjekësin kineze që mund të mbysë 98 për qind të qelizave kancerogjene për më pak se 16 orë. Nëse…