Saturday, 23/6/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

Rukje

Shendeti

Ja sa duhet të ecni për të HUMBUR pesh
Ja sa duhet të ecni për të HUMBUR pesh

Ja sa duhet të ecni për të HUMBUR peshë Vendi dhe pesha e trupit luajnë një rol të madh në humbjen e peshës. Nëse ecni me shpejtësi 4 milje në orë, do të jeni në gjendje të humbni 400 kalori. Një mates hapash mund t’ju ndihmojë në humbjen e peshës duke bërë regjistrimin e numrit…

Me Shume

Sëmundjet

 • Lyerja e kokës me vaj [vajimi] i kokës me të [vaj të kokrrës], bënë dobi kundër kokë-dhembjes së ftohët
  Lyerja e kokës me vaj [vajimi] i kokës me të [vaj të kokrrës], bënë dobi kundër kokë-dhembjes së ftohët

  Për shërimin e kokë-dhembjes: Ibnul Kajjimi në librin e tij – Zadul Mead – në pjesën speciale rreth – Mjekësisë pejgamberike – ka thënë: Lyerja e kokës me vaj [vajimi] i kokës me të [vaj të kokrrës], bënë dobi kundër kokë-dhembjes së ftohët. -Mënyra e dytë: “Lyerja e vendit të dhimbjes së kokës duke fërkuar…

 • Tumor ne tru
  Tumor ne tru

  Tumor ne tru Per tumoret ne tru duhet te konsumohet nje filxhan caj nga bari i bletes (melisa officinalis) ne dite duke e gelltitur ngadale. Pasi te kete vluar nje filxhan caji me uje futet nje kapje me tre gishta bar blete dhe lihet te ftohet per dhjete minuta kullohet dhe pihet e pa embeltuar.

 • Nafta ndihmon në shërimin e psoriases!
  Nafta ndihmon në shërimin e psoriases!

  Nafta ndihmon në shërimin e psoriases! Nafta ndihmon në lehtësimin e kruarjve, skuqjes dhe inflamacionin e shkaktuar nga psoriasa, ndihmon shërimin e lëkures së acaruar nga kjo sëmundje e cila është mjaftë e përhapur tek njerzit dhe e vështirë për tu kuruar Ku afersisht 25 million njerëz në botë janë të prekur nga psoriasa pa…

Categories

Archives