Saturday, 22/10/2016 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Sulmohen shqiptarët në Strugë


Sulmohen shqiptarët në Strugë


struge

Siç mëson Albtime disa shqiptarë janë sulmuar me gurë dhe mjete të forta nga një grupë të panjohur në fshatin Vranishtë të Strugës.

Disa banorë të Veleshtës të cilët po ktheheshin nga festimet e Zijadin Selës janë sulmuar fizikisht në rrugën kryesore që lidh fshatin Veleshtë me Strugën dhe që kalon në fshatin Vranishtë.

Jo-zyrtarisht mësohet se në përleshjen që ka ndodhur ka edhe të lënduar dhe janë ndërgjuar edhe të shtëna të armëve. /Albtime./kohaislame

image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  Plot simpatizant largohen nga VV për shkak të mbrojes së blasfemisë së Alma Lame

Categories

Archives