Segunda-feira, 20/5/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Speci djegësSpeci djegës
Arsyeja kryesore se pse specat djegës janë të mirë për shëndetin tuaj quhet “capsaicin”. Ky përbërës është përgjegjës për “nxehtësinë” e specave dhe dihet tashmë që ka efekte të forta anti-kancerogjene. Për më tepër, specat djegës janë përdorur për të përmirësuar qarkullimin, të lehtësojnë tensionin e muskujve dhe kongjestionin e shkaktuar nga i ftohti.

(Visited 4 times, 1 visits today)
Top