Wednesday, 24/10/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si të keni dhëmbë të bardhë për 3 minuta, funksionon 100%Si të keni dhëmbë të bardhë për 3 minuta, funksionon 100%

Shpesh përballemi me shqetësimin e zverdhjes së dhëmbëve, të cilët pavarësisht se i lajmë apo përtypim çamçakëz, nisin ta humbin bardhësinë e tyre.

Në videon që sjell noa.al më poshtë gjeni mënyrën ideale se si në 3 minuta të keni buzëqeshjen e dëshiruar…dhe funksionon 100%.

Gjithë çfarë ju duhet është sodë buje dhe limon. Në një enë hidhni pak sodë buke dhe shtoni sipër lëngun e një kokrre limoni. Këta përbërës përziejini bashkë deri sa të krijohet një masë homogjene.

Më pas masën e përftuar me një copë pambuku ose me gishtin tregues vendoseni në dhëmbë dhe lëreni për 3 minuta. Më tej shpëlajeni dhëmbët dhe do të shihni një efekt të paparë.

Një veprim të tillë mund ta përsërisni deri në dy herë në javë. Në mënyrë të detajuar shihni pamjen më poshtë./a.y/noa.al