Thursday, 19/10/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Shqipëri-Serbi, stërvitje e përbashkët ushtarake

Shqipëri-Serbi, stërvitje e përbashkët ushtarake

Forcat ushtarake shqiptare do të zhvillojnë një stërvitje të përbashkët me forcat serbe në kuadër të një bashkëpunimi shumëpalësh. Sipas agjencisë serbe “Tanjug”, vendi i zhvillimit të stërvitjes “Platinum Wolf 2014″ do të jetë Luigina e Preshevës.

shqiperi serbi

Stërvitja është pjesë e raporteve mes SHBA-ve, Kartës së Adriatikut dhe Serbisë në funksion të një dimensioni të ri të sigurisë në rajon. /albeu/

Një shkrim tjetër i dobishëm  Të prekurit nga kanceri i qafës së mitrës po shtohet me ritme të shpejta

Categories

Archives