Monday, 23/1/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Shpërthim i fuqishëm në Pragë


Shpërthim i fuqishëm në Pragë


Një shpërthim i fuqishëm në kryeqytetin çek Pragë, ka plagosur gati 40 vetë, duke bërë që policia të mbyllë një zonë turistike dhe të evakuojë ndërtesat përreth.

Policia tha se shkaku i shpërthimit në rrugën Divadelni nuk është i qartë, por ka spekulime se është shkaktuar nga një rrjedhje gazi. Nga shpërthimi u thyen disa dritare të Teatrit Kombëtar aty pranë. Një njoftim tjetër thotë se shpërthimi u dëgjua deri në Kështjellën e Pragës.

Zyrtarët thanë se disa persona mund të jenë të bllokuar në ndërtesën ku ndodhi shpërthimi.

image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  Lajm shokues:Oficeri Saudian jep dorëheqje nga posti i tij, dhe fletë për rolin e Saudis në ngjarjet e fundit në Egjipt..

Categories

Archives