Sunday, 26/3/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Shkatërrohet rrjeti i prostitucionit në Durrës


Shkatërrohet rrjeti i prostitucionit në Durrës


prostuticioni

Një grup kriminal i trafikimit të femrave është shkatërruar këtë të shtunë gjatë një operacioni të policisë së Durrësit e cila prangosi dy persona, njëri prej tyre shtetasbullgar.

Sipas policisë organizata rekrutonte femra nga qytete të ndryshme të Shqipërisë, kryesisht nga zonat rurale dhe më pas i detyronte të ushtronin prostitucion në Durrës, e qytete të tjera, transmeton Albue

Të arrestuarit janë shtetasi bullgarTomcho Tomov 55 vjeç dhe Alesio Cullhaj 25 vjeç nga Elbasani, të cilët u kapën në flagrancë teksa po tentonin të trafikonin vajzën me inicialet V. T në drejtim të Italisë.

Një shkrim tjetër i dobishëm  Reagon Berisha: Himara, djep i atdhetarizmit shqiptar

Categories

Archives